מי אני

האמת? זאת שאלה שאני שוקד על פתרונה כבר כמה עשרות שנים. במיוחד על התשובה. אז קודם כל אני אבא של יעל ועודד ויובל, ובעלה של נעה. חוץ מזה, המקצוע העיקרי שלי הוא מערכות מידע, ואני עובד במקצוע הזה כמעט שלושים שנה. לפני שלמדתי מערכות מידע עשיתי תואר בקולנוע וטלוויזיה ומדעי הרוח באוניברסיטת ת"א ועוד לפני כן גמרתי בי"ס בחיפה, במגמה מזרחנית.
אז חוץ מזה שאני חיפאי במקור  אני גר בתל אביב (די קרוב ליניב, המאייר המופלא) ואני אוהב בעיקר חומוס, המבורגרים טובים וספגטי בולונז. אני אוהב גם כדורגל והרבה מאוד קולנוע ומוסיקה. ואיך הגעתי לכתיבה? על זה ב"איך נולד הספר".

 

                                                               
מי יניב

יניב הוא אבא של אבישג ומיה ובעלה של אסנת. וזהו, בעצם. אהה, כן, הוא מאייר את הספרים שלי. וגם עוד כמה (למשל "הרפתקאות דוד אריה", "איה, אאוץ', אווה", "איך בוטלה המתמטיקה").  והוא גם קיבל פרסים על האיורים שלו. איזה כיף לו!
והוא משוגע על קומיקס! אם אתם רוצים לשמח אותו ממש, תביאו לו איזה ספר קומיקס שווה. חוץ מזה הוא איש חרוץ ויש לו ליד המחשב הגדול שלו, שעליו הוא מאייר, כל מיני צעצועים של מפלצות מפחידות (תמנון ענק וכל מיני חייזרים וכאלה).
והוא משוגע על משחקי מחשב ועל סרטי מדע בדיוני.
 


 
מי מיכל פז קלפ

מיכל עושה המון דברים. מבחינתי – היא העורכת של הספרים שלי. תפקידה להעיר ולהאיר על מה שאני כותב. הרבה פעמים אין לי בעיה, כי הרבה פעמים היא צודקת. אבל לפעמים זה באמת לא פשוט. אני צריך לשכנע אותה שכמה משפטים עם תובנות על החיים ממש לא יפריעו לעלילה, או שהיא צריכה לשכנע אותי שהסוף שכתבתי (או ההתחלה, או האמצע) ממש לא מסתדרים עם שאר העלילה ושרצוי שאני אשנה אותם, אחרת... (למען האמת אף פעם לא שאלתי אותה מה יקרה אם לא אסכים. צריך לנסות פעם).
חוץ מזה היא אחראית לכמה סדרות ספרים שאתם ודאי מכירים (כמו "הרפתקאות דוד אריה" מאת ינץ לוי, "יומנו של חנון", "בון" או "קפטן תחתונים").


מי אורית רובינשטיין

אורית היא המעצבת המוכשרת שעיצבה את כל ספרי הסדרה "הסיפור המושלם" (כולל העטיפות המהממות).

אורית עובדת כבר ה-מו-ן שנים בהוצאת "כנרת" וטיפלה בספרים רבים ואהובים (כמו "פו הדוב", "אותיות הולכות לים" מאת סמי מיכאל וכמובן סדרת "יומנו של חנון").

אורית אוהבת לשמוע מוסיקה ולא מסוגלת לעבוד בלי שברקע יתנגנו שירים. יש לה גם חולשה גדולה לקופסאות ותיבות, אז אם תרצו לשמח אותה, אתה מוזמנים לתת לה קופסה מיוחדת (ועם שוקולד בפנים זה עוד יותר טוב...).